Uczniowie kl. VII i VII w dniu 27.04.2022 r. wyjechali pociągiem na wycieczkę w ramach doradztwa zawodowego do Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle.
Jest to szkoła publiczna, prowadzona przez Samorząd Województwa Podkarpackiego. W jej skład wchodzą: Medyczna Szkoła Policealna im. prof. Rudolfa Weigla w Jaśle,oraz Podkarpackie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Jaśle.
Uczniowie zapoznali się z historią szkoły. Medyczna Szkoła Policealna im. prof. Rudolfa Weigla, ( wybitny biolog i mikrobiolog, twórca szczepionki przeciwko tyfusowi plamistemu) w Jaśle to szkoła z wieloletnią tradycją kształcenia w zawodach medycznych. Swymi korzeniami sięga do roku 1961, kiedy to powstała Państwowa Szkoła Medyczna Pielęgniarstwa o dwuletnim okresie nauczania. Szczególne znaczenie dla historii placówki miało utworzenie w 1963 roku 5-letniego Liceum Medycznego Pielęgniarstwa. Momentem przełomowym był wrzesień 1967 roku, kiedy to młodzież obydwu szkół pielęgniarstwa, 5-letniego liceum i 2-letniego studium, rozpoczęła naukę w Pałacu Sroczyńskich przy ulicy Tadeusza Sroczyńskiego 2, będącym siedzibą szkoły do chwili obecnej. W 1972 roku szkoła zmieniła nazwę na Zespół Szkół Medycznych im. prof. Rudolfa Weigla. Kolejne lata funkcjonowania to dynamiczny rozwój placówki. Bardzo ważnym okazał się rok 2001, kiedy to szkoła zakończyła kształcenie w systemie licealnym i przekształciła się w pomaturalną i policealną. W listopadzie 2005 roku nastąpiła zmiana nazwy szkoły na Medyczną Szkołę Policealną im. prof. Rudolfa Weigla w Jaśle.
1 września 2014 roku utworzono Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle a 1 września 2015 roku Podkarpackie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Jaśle
Uczniowie zapoznali się z zawodami: asystentka i higienistka stomatologiczna, technik farmaceutyczny, technik sterylizacji medycznej, technik usług kosmetycznych, asystent osoby niepełnosprawnej.
Niektórzy uczniowie mieli okazję przygotować pod kierunkiem nauczycieli poszczególnych kierunków kształcenia: narzędzi do sterylizacji medycznej, odpowiedniego ubrania, maści na dolegliwości dermatologiczne, obejrzeć prace artystyczne wykonane przez osoby niepełnosprawne. U dziewczyn panie kosmetyczki wykonały makijaże oraz nałożyły im maseczki nawilżające na dłonie. Następnie udaliśmy się do biblioteki szkolnej , gdzie pani bibliotekarka przybliżyła historię pałacu Sroczyńskich. Właściciel Tadeusz Sroczyński był rolnikiem oraz poszukiwaczem ropy naftowej. Kapitał rodzinny zainwestował w wiercenia naftowe na Podkarpaciu: w Tarnowcu, Bóbrce, Turaszówce, Gorajowicach. Uczniowie poznali także nazwisko bohatera II wojny światowej Henryka Dobrzańskiego mjr „Hubala”. Wszyscy wrócili z wycieczki trochę zmęczeni, ale zadowoleni.